Zasady korzystania z serwisu

 1. Serwis Air Gang jako platforma komunikacji został stworzony dla ludzi zainteresowanych lataniem: właścicieli samolotów, śmigłowców, motoszybowców, szybowców, balonów, motolotni, oraz spadochronów klasy „Tandem”, pilotów i entuzjastów latania.
 2. Oferta serwisu w części ”Polataj ze mną” kierowana jest do wszystkich jego użytkowników w Polsce.
 3. Warunkiem skorzystania z oferty wspólnych lotów jest:
  1. wybranie lotniska startu,
  2. statku powietrznego dostępnego na tym lotnisku (samolot, śmigłowiec, motoszybowiec, szybowiec, balon, motolotnia, spadochron klasy „Tandem”),
  3. oraz jednego z pilotów do niego przypisanych,
  4. wysłać propozycję wspólnego lotu wypełniając formularz, który otworzy się po kliknięciu na odsyłacz ”umów się na lot” umieszczony przy opisie wybranego pilota.
 4. Umawiając się z wybranym pilotem na lot należy podać podstawowe dane:
  1. imię i nazwisko,
  2. adres e-mail,
  3. nr telefonu do kontaktu.
 5. Przesyłane dane podlegają weryfikacji przez potwierdzenie otrzymanego zwrotnie listu-pytania (przez składającego zapytanie) i dopiero po tej operacji ”Umówienie na lot” staje się aktywne. Wówczas wybrany pilot otrzymuje list (również automatyczny) z serwisu z podanymi przez zainteresowanego danymi do kontaktu. Pilot dzwoni lub odpowiada drogą elektroniczną, proponując ustalenie szczegółów wspólnego lotu.
 6. Serwis AirGang.pl zaprasza również do współpracy właścicieli statków powietrznych, oferując ich prezentację i udział w projekcie ”Polataj ze mną”. Zainteresowani udziałem w projekcie właściciele statków powietrznych (jak wymieniono wyżej) proszeni są o rejestrację w serwisie AirGang.pl pod zakładką „Mam statek powietrzny”.
 7. Wypełniony formularz właściciela statku powietrznego trafia do administracji serwisu. Po zapoznaniu się z przesłaną informacją przedstawiciel administracji serwisu skontaktuje się z właścicielem w celu dalszych uzgodnień i podjęcia współpracy.

Firmy obsługowe (PART-145) oraz zarządzające ciągłą zdatnością do lotu (CAMO) również mogą korzystać z tego serwisu, po wcześniejszym zarejestrowaniu. Moduł Dziennika Lotów dedykowany wszystkim właścicielom zarejestrowanych tutaj samolotów pozwala także automatyzować pracę tych organizacji (PART-145 i CAMO).

Zapraszamy do korzystania z serwisu AirGang.pl